День української хустки - історія та традиції свята
7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Свято з'явилося зовсім недавно, але вже стало дуже популярним.
Українська хустка – оберіг родини,
В ній краса і ніжність квітами цвітуть.
Зігріває хустка маму і дитину,
З нею проводжають у далеку путь.
Українська хустка , як жіноча доля -
Є барвиста, світла, ніжна, мов весна...
Українська хустка - диво-дивовижне,
Доторкнись до неї і відчуєш враз
Рідне щось, близьке, вічне і величне,
В ній краса сучасна й давня водночас.
День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторок та успішних жінок України. 7 грудня 2019 року вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці. Започаткували свято, щоб об'єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій. Адже здавна в українських родинах оберегом, символом любові та злагоди слугувала саме хустка.
За старих часів дівчата і жінки носили хустку протягом усього року. При цьому вона була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. Хустка також говорила про рівень достатку сім'ї: заможні жінки вкривали голову хустками з дорогих тканин, бідні - з дешевших.
Хоча це свято досить молоде, але вже обросло традиціями. Наприклад, став дуже популярним у День української хустки флешмоб - "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб вдягнути хустку, сфотографуватися в ній.
У флешмобі беруть участь українки з усього світу - викладають фото в бабусиних і прабабусиних хустках і фотографуються цілими сім'ями.
Вихованці нашого закладу також підтримали традицію та одягли хустки.