Новини
Щороку 21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року.
Міжнародний день миру заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі.
Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких та друзів, про світле майбутнє наших дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.
21 вересня, люди в усіх куточках планети відзначають Міжнародний день Миру - день, що закликає не лише задуматись, але й зробити кроки для збереження спокою на Землі.
З нагоди Дня миру здобувачі освіти нашого закладу виготовляли аплікації «Голуб Миру» та малювали тематичні малюнки. Сьогодні українським дітям залишається тільки мріяти про мир на рідній землі. Але усі ми щиро віримо у перемогу над ворогом і світле майбутнє, без війни.
У День миру бажаємо всім спокою та миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні! МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ.
Друзі, сьогодні ми відзначаємо особливий день – День Державного прапора України. Наш прапор – не просто символ. Це відображення мужності, сили і незламності нашого народу. Він гордо майорить над нашими містами, селами, горами та долинами, нагадуючи про те, за що ми боремося.
Уявіть собі гору, на вершині якої гордо віється наш прапор. Це не просто мрія, а реальність, яку ми створюємо разом. Кожен наш крок, кожна дія наближає нас до цієї вершини.
Любіть Україну, шануйте наш прапор і не забувайте, що знання – це сила. Читаймо більше, вчімося і ставаймо кращими кожного дня. Разом ми здатні на більше!
Вихователь Куцак Н.В. разом із своїми вихованцями вшанували символ Держави, виготовляли спільну листівку.
Представники ДСНС Гайсинського району подали корисні матеріали для дорослих та дітей, що допоможуть пояснити дитині у легкій та розважальній формі про правильну поведінку .Безпека у літній період, вкрай важлива та актуальна, а особливо коли діти нерідко залишаються без нагляду дорослих.
Саме тому, рятувальники проводять в цей період різноманітні превентивні заходи, аби спрямувати увагу дітей та дорослих на темі безпеки.
Малечу знайомлять з професією рятувальника та демонструють бойовий одяг і спорядження, розповідають про призначення спецавто.
А ще, надзвичайники нагадують дітям та дорослим як діяти у разі виявлення невідомих предметів та, що роботи й за яким номером телефонувати у разі пожежі чи будь-якої іншої надзвичайної події.
У середині травня українці відзначать День вишиванки, коли прийнято вбиратися у національні костюми.
Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.
День вишиванки 2024 року проходить за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів та руйнує багато міфів російської пропаганди.
Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У 2024 році свято випадає на 16 травня.
Найкращий спосіб відзначити День вишиванки - вдягнути національний костюм на роботу чи навчання. Мета цього свята - популяризувати носіння вишиванки як повсякденного вбрання. Тому в цю дату заведено вдягати вишиванку і носити цілий день.
Дуже популярними в День вишиванки є різноманітні конкурси, виставки, розпродажі та майстер-класи, пов'язані з вишиванками. Дизайнери демонструють колекції вишитого одягу, а знаменитості вбираються в національне вбрання. Під час війни на День вишиванки багато майстрів продають свій одяг, а виручені гроші жертвують на армію.
Согодні вихованці нашого закладу відвідали музей історії та етнографії Тепличчини КЗ ,,Цент культури і дозвілля Тепличчини,, тема екскурсії хвилинки-цікавинки для малят ,,Сяйво Великодньої писанки,, з циклу ,, Традиції та звичаї нашого народу,,
22 квітня - Всесвітній день Землі.Ця подія об`єднує людей планети заради охорони середовища і не могла залишитись без уваги в ЗДО"Сонечко".
В цей день в закладі проводились інтегровані заняття, бесіди,спостереження та екологічні експерименти, метою яких було уточнення знань дітей про Землю,про значення її для всього живого та неживого в довкіллі, яка користь від праці людини на землі, і яка шкода від людської недбалості, формувати впевненість в особистій відповідальності кожного за стан природного середовища, виховувати відповідальне ставлення до об`єктів природи. Вихованці закладу дали обіцянку любити і берегти цей світ.
На світ з`явилися, щоб жити
Великі звірі і малі.
Людина же прийшла - любити,
Добро творити на Землі.
Не нищіть квіти, не зривайте,
Нехай на них блищить роса.
Усе живе оберігайте,
Хай нас оточує краса!
Ментальне здоров'я дітей визначає їхню здатність адаптуватися до складних ситуацій, навчатися та розвиватися, взаємодіяти з іншими людьми, а також наслідки їхнього довготривалого здоров'я в майбутньому. Практичним психологом нашого закладу було проведено ряд занять на дану тематику.
На виконання наказу начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова
від 28 лютого 2024 року No 122, щодо організації щорічної акції з благоустрою та
санітарної очистки території населених пунктів області відповідно до
розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року No 777-р
«Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою
території населених пунктів» в нашому комунальному закладі було проведено благоустрій території працівниками закладу. Вихователі разом з вихованцями долучилися до акції.
Висловлюємо щиру подяку за надання благодійної допомоги Саакяну Андраніку Серьожевичу для дітей нашого закладу. Отримувати солодощі завжди приємно!!!!!!!!!!!!!
17 лютого в Україні відзначають Міжнародний день спонтанного прояву доброти. З цієї нагоди у ЗДО були проведені морально-етичні бесіди «Доброта об'єднує людей»,«Подорож в країну добра». 19 лютого в КЗ Теплицький ЗДО "Сонечко" відбувся День спонтанного прояву доброти. Мета: розвивати прагнення робити добрі вчинки, не допускати в серце негативне ставлення до людей, живої природи. Виховувати доброзичливість, чуйність, ввічливість, уважність один до одного, до рідних та інших людей. З дошкільниками були проведені різні види діяльності і форми роботи: читання оповідань, зображувальна діяльність, розгляд ілюстрацій. З дітьми старшої групи №2"Курчатко" практичним психологом закладу проведено занняття.
Вихованці Комунального закладу "Теплицький ЗДО "Сонечко" група "Бджілка"
«Пригощав пташок я з годівниці
І почав нарешті відчувать,
Що для когось крихта — це дрібниця,
А для пташки — жить чи замерзать»
Вихованці Комунального закладу "Теплицький ЗДО "Сонечко" група "Бджілка" дбають про птахів взимку. Найстрашніший узимку для птахів – голод. І в наших силах підгодувати їх у скрутний час. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Виготовлені годівнички з різних матеріалів: фанери, дерев’яних брусків, пластикових пляшок та бутилів . Турбуючись про своїх найменших друзів, яким холодно і голодно взимку, малята кладуть у годівничку пшеницю, насіння. Щодня спостерігають, як ласують пташки.
Одне з найкрасивіших зимових свят – Різдво Христове. Традиції цього свята, яке наповнене справжньою людяністю та добротою, високими моральними ідеалами в наші дні відкривається та осмислюється знову.
Щоб свято Різдва надовго запам’яталося нашим дітям та нагадувало про добро, радість і тепло вихователі разом з дітьми створювали власноруч різдвяний вертеп, прикрашали залу атрибутами Різдва. Метою даного дійства є формування пізнавального інтересу дошкільнят до українських обрядових свят, дитячих колядок, виховання у дітей бажання робити добрі справи, співчувати та допомагати один одному.
Дякую колегам, що підставляють плече і оперативно допомагають. Працюємо, згуртовуємось, сіємо зерна знань в нових умовах!
Нам все під силу, коли ми разом!
Рухаємося до перемоги - без втоми, байдужості і зневіри. Все буде Україна!!!!!
18 грудня 2023 року на базі КЗ Теплицької селищної ради «Теплицький заклад дошкільної освіти «Сонечко» відбувся методичний семінар «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в умовах реформування Нової української школи» для вихователів та практичних психологів закладів дошкільної освіти Теплицької та Соболівської ТГ.
Учасники семінару обговорили методичні рекомендації щодо нормативних актів, які регламентують впровадження інструментарію оцінювання готовності дитини до систематичного навчання, взяли участь у майстер-класі, поділились досвідом роботи.
Вихователі Задорожна Н.А. та Кіщук Т.М. поглиблено ознайомили учасників семінару з готовністю дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в умовах реформування Нової української школи.
Щороку 7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.
Цікаві факти про українську хустку
• Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався в далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що чекатиме його.
• Якщо в сім’ї хворіло немовля, його сповивали в мамину хустку. Якщо думали, що дитину зурочили, її обличчя витирали сподом спідниці або виворотною стороною ношеної хустки. За традицією, це мало оберігати малюка від хвороб, злих думок і очей.
• Після того, як дівчина вийшла заміж, їй було заборонено з’являтися на людях із непокритою головою, а, тим більше, з розпущеним волоссям. У народі це називали "засвітити волосся". За народними уявленнями, така жінка викликала хвороби, неврожай та пошесті.
• Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини (одружитися з нею), він дарував їй дорогий подарунок – чоботи, намисто або хустку. Потім нею "покриватимуть" молоду на весіллі.
Покривання голови молодої – настільки ж важливий ритуал, як і розплітання коси. Весільний коровай дружби також обов’язково несли на хустці, а його шматочки роздавали гостям за допомогою маленьких хусточок – не "голими" руками.
• Хустка була "індикатором" соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічки у волоссі, тож їм було необов’язково покривати голову. Якщо ж вони одягали хустку, то зав’язували її вінкоподібно. Після весілля дівчина обов’язково починала покривати голову.
• Також хустка позначала рівень достатку сім’ї. Її тканина та оздоблення свідчили про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка. Забезпечені панянки носили хустки з натуральної вовни або шовку.
• Залежно від регіону, жінки використовували різні способи зав’язувати хустки. Наприклад, на Півночі її в’язали під підборіддям, а кінці зав’язували на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На території Середнього Подніпров’я хустку драпірували довкола голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.
• Хустки бували фабричними та домотканими. Як правило, їх виготовляли власноруч або купували в жінок, які вміли це робити. На верстатах ткали однотонний квадратний відрізок тканини і нав’язували на ньому тороки. Інколи кінці хусток вишивали однотонними або різнокольоровими нитками – їх залишали на свята або для урочистих подій.
06 грудня цьогоріч святкують День святого Миколая Чудотворця за новим календарем. Хто ж він, цей гість з неба, якого з нетерпінням чекають діти?
Колись дуже-дуже давно жив в одному місті, служив Господу Богу і людям єпископ Миколай. Всі знали, який він добрий та щедрий. З самого дитинства він ніколи не проходив повз людського горя. Був дуже тихим і незлопамятним. Поважав своїх батьків. Молився, щоб у всьому світі було більше справедливості, любові, добра і милосердя.
Коли померли батьки, Миколай роздав своє майно людям, а сам став священиком. Він зробив багато добра за своє життя. А так як не хотів наживати слави на чужому горі, то робив все таємно.
За легендою, своїми молитвами Микола зцілював недужих, сліпих і калік. Усмирял море, бурю, гасив пожежі. Був покровителем мандрівників, а також усіх тварин - диких і свійських. Микола всім серцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові. Саме тому День святого Миколая так люблять діти і дорослі.
Свято Миколая з давніх часів відзначали з особливими почестями. Народ здавна славив святого Миколая. Напередодні 06 грудня хтось найповажніший у родині, як правило, дідусь, перевдягався в Миколи і заходив до оселі з подарунками. Щоб отримати не прутик, а солодкість, діти повинні були вести себе добре і бути слухняними дочками і синами. Протягом року хлопці старанно допомагали батькам по дому і шанобливо ставилися до старших. Напередодні свята діти згадували свої хороші і погані вчинки: яких більше? Дістанеться їм подарунок або, може, прутик?
Вночі, коли зірки тихо наспівуючи колискову, до кожного дитині приходив святий Миколай і клав під подушку подарунки. До подарунків іноді прив'язував срібний прутик - нагадування про те, що колись неслухняних дітей їм карали. А щоб Микола знав, що подарувати, перед святом діти писали йому листа і молилися.
Традиційні солодощі в цей день - медове печиво. Його так і називають - «миколайчики». Вони такі смачні і солодкі, що їх раді отримати в подарунок і діти, і дорослі.
До цього дня діти готувалися ретельно, дошкільнята показали цікаве дійство з піснями та віршами для Св. Миколая.
Свято пройшло весело та цікаво, а на прикінці свята святий Миколай роздав діткам подарунки, солодощі та бажав усім міцного здоров'я, щастя, миру та благополуччя, перемоги, миру.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу було проведено практичним психологом закладу Оленою СОЛОВЕЙ «Тиждень толерантності».
Головною метою було:
– познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина»;
– виховати дружні відносини між дітьми;
– розвивати у дітей почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.
Завдання проведення «Тижня толерантності»
Виховати у дітей дружелюбність, вміння радіти успіхом інших;
Розшитими кругозір дошкільника;
Формування гармонійної особистості;
Формувати толерантне ставлення до інших людей
Впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.
План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Психологічний куточок був оформлений інформацією про поняття «толерантність», всі бажаючі могли прочитати вислови, які пов’язані з толерантністю, терпінням, проведено акції, години психолога, заняття з дітьми і з педагогами. Упродовж тижня Толерантності всі діти і педагогічний колектив приймали активну участь в різних заходах, які змінювали один одного.
06 грудня за традицією, цьогоріч, в нашому закладі дошкільної освіти відбулося тематичне заняття "Їду,їду калиту кусати" в старшій групі №1 "Бджілка", вихователь Наталка ЗФДОРОЖНА. Бабуся вихованця Олександра ПАСТУХА долучились до свята і принесла запашну Калиту для усіх малят. У групі діти із задоволенням "їхали на коцюбі" та кусали Калиту. Вихователь знайомила дітей з народними зимовими святами в Україні, звичаями та обрядами; формувати національну свідомість майбутніх будівників суверенної Української держави, патріотизм. Розвивала інтерес до народних свят і звичаїв, зв’язне мовлення вихованців, художні здібності, творчу активність. Виховувала у дітей доброту, щирість, щедрість, милосердя.