Новини
20 березня -день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку, а також в цей день відзначається Всесвітній День Землі, який має миротворчу та гуманістичну спрямованість.Вихователями закладу було проведено відповідний захід, де вони вкотре нагадали малюкам про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного, про Землю – як символ єдності. В ході заняття вихователі формували у малюків усвідомлене ставлення про планету Земля, про те, що тільки об’єднаними зусиллями можливо боротися з екологічними та існуючими проблемами на нашій планеті.
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
В нашому закладі проведено наступні заходи:
проведено бесіди “Ангели, які тримають небо”.
Діти зробили паперових ангелів і символічно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.
"Тиха" акція "Ангели пам'яті"
З 10 по 12 березня 2021 року в нашому закладі проводяться Шевченківські дні, метою яких є: ознайомити дітей із життям та творчістю українського народного поета Т. Г. Шевченка та показати, як він оспівує красу рідного краю, любов до України; виховувати шанобливе ставлення до творчості відомого поета. В усіх вікових групах протягом тижня проводяться: тематичні заняття по ознайомленню із творчістю та життям Т.Г. Шевченка; тематичні бесіди; читання, обговорення та вивчення з дітьми віршів сина українського народу Т.Г. Шевченка. У середніх та старших групах організована виставка дитячих малюнків за творами Т.Г. Шевченка: «Тече вода з-під явора», «Сонце гріє, вітер віє», «Встала весна», «Зацвіла в долині» та ін., виготовлених разом з вихователями. Діти дізнаються багато нового про Т.Г. Шевченка та долучаються до активної участі в усіх заходах, які приурочуються до дня народження великого сина українськогог народу...
Щороку 21 лютого починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українська поетеса Ліна Костенко влучно зауважила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – обов’язок кожної людини. Вихователі ЗДО № "Сонечко" провели цікаві тематичні заняття, бесіди та дидактичні ігри з вихованцями.
Гра "З найди картинку"
Мета: розвиток мислення, уваги та словникового запасу через добір відповідних зображень.
Вправа "Знайди скарб"
Мета: розвиток дрібної моторики рук, позбавлення від тривог і страхів, поліпшення пам*яті, уваги та образного мислення.
"Чарівні долоньки"
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
Вихованці нашого закладу дошкільної освіти не могли залишитися осторонь такої знаменної дати. Кожена група підійшола до святкування з ентузіазмом, проявили свої творчі здібності.
Провели годину спілкування "Наш Герб-Тризуб! Це воля, слава й сила!".Діти дізналися багато цікавого про історію свята, почули різні версії походження Герба, відповіли на питання вікторини, послухали легенду про Державні символи.
День Єднання є молодим святом. Цього року ми святкуємо його лише вчетверте. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
16 лютого в українських містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку.
В ЗДО "Сонечко" теж було проведено ряд заходів з нагоди свята: тематичні заняття, бесіди. Було цікаво і пізнавально. Разом обєднані Україною. З Днем Єднання, Україно!
У період з 13.01.2025 року по 15.01.2025 року проведено моніторинг відвідуваності вихованців у дошкільних закладах освіти громади. Мали можливість завітати у комунальний заклад Теплицької селищної ради «Теплицький заклад дошкільної освіти «Сонечко» для того, щоб проаналізувати стан присутності вихованців та ефективність ведення відповідної документації. Особливу увагу приділено журналам відвідування, які відображають динаміку присутності дітей у групах. Під час візиту було проведено бесіду з керівництвом та вихователями, де обговорили підходи до комунікації з батьками, а також заходи, які допомагають заохотити стабільне відвідування закладу.
Забезпечення комфортних умов у закладі дошкільної освіти: нові ліжка, ремонт укриття та обладнання
З метою створення безпечних і комфортних умов для вихованців комунального закладу Теплицької селищної ради «Теплицький заклад дошкільної освіти «Сонечко», з бюджету селищної ради виділялися кошти для покращення матеріально-технічної бази.
Зокрема, проведено поточний ремонт підлоги найпростішого укриття, що є важливою складовою забезпечення безпеки дітей під час можливих надзвичайних ситуацій. На ці роботи використано 185 316,36 грн.
Окрім цього, для створення комфортних умов для дітей та покращення освітнього процесу закуплено сучасне обладнання та меблі. Для кожної з восьми груп придбано по одній крейдово магнітній дошці вартістю 3 294 грн за одиницю.
Для забезпечення затишку в спальних кімнатах закуплено 126 комплектів постільної білизни за ціною 465 грн за комплект та 116 нових дитячих ліжок за ціною 1 422 грн за одиницю.
Загальна сума витрат на ці закупівлі склала 249 894 грн.
В кінці року закуплено рушники дитячі на суму 15 000 грн. в кількості 200 шт.
Завдяки спрямованим коштам вдалося значно покращити умови для вихованців закладу дошкільної освти, що сприятиме їхньому комфортному перебуванню та розвитку.
В день Соборності та Злуки, з заходу на схід. Всі візьмемося за руки бо один ми рід. Нащо нам ворогувати ? І що нам ділить?
Україна наша мати , тож давайте жить як ведеться між братами, як одна сім‘я, щоб не хиріти роками тож і ти,і я. Згоді підемо назустріч і розтане лід. Дружно станемо пліч – опліч проти горя й бід.
Будем в злагоді і мирі щастя будувать бо у ворожнечім вирі , тільки руйнувать тож візьмемося за руки скажем на ввесь світ, в День Соборності та Злуки -ми один народ!
До Дня Соборності України в нашому закладі було проведено ряд заходів з дітьми: бесіди, колективні роботи, конкурси малюнків та поробок.
Вихователі розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали українські державні символи, національні пам'ятки України, пограли в українські народні ігри, виконували колективні колажі.
Для дітей молодшого та старшого дошкільного віку проведені заняття «Україна єдина», під час яких діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави. А під час занять із зображувальної діяльності створили власні сюжети на тему «У серці кожної дитини живе любов до України».
Не забули нагадати про цю подію і батькам вихованців, для яких вихователі в групових куточках організували виставки матеріалів пов’язаних із історією відзначення Дня Соборності та Свободи України.
7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Свято з'явилося зовсім недавно, але вже стало дуже популярним.
Українська хустка – оберіг родини,
В ній краса і ніжність квітами цвітуть.
Зігріває хустка маму і дитину,
З нею проводжають у далеку путь.
Українська хустка , як жіноча доля -
Є барвиста, світла, ніжна, мов весна...
Українська хустка - диво-дивовижне,
Доторкнись до неї і відчуєш враз
Рідне щось, близьке, вічне і величне,
В ній краса сучасна й давня водночас.
День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторок та успішних жінок України. 7 грудня 2019 року вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці. Започаткували свято, щоб об'єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій. Адже здавна в українських родинах оберегом, символом любові та злагоди слугувала саме хустка.
За старих часів дівчата і жінки носили хустку протягом усього року. При цьому вона була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. Хустка також говорила про рівень достатку сім'ї: заможні жінки вкривали голову хустками з дорогих тканин, бідні - з дешевших.
Хоча це свято досить молоде, але вже обросло традиціями. Наприклад, став дуже популярним у День української хустки флешмоб - "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб вдягнути хустку, сфотографуватися в ній.
У флешмобі беруть участь українки з усього світу - викладають фото в бабусиних і прабабусиних хустках і фотографуються цілими сім'ями.
Вихованці нашого закладу також підтримали традицію та одягли хустки.
Зима дуже багата на свята, і відкриває календар одне із найулюбленіших свят для малюків – День Святого Миколая. Святий Миколай першим приходить до нас – зі святом милосердя та добра, як же приємно дарувати, турбуватися про всіх, кого любиш. Діти шалено люблять зимові свята. Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу чарівності, радості і веселощів. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Але не тільки діти радіють цьому святу – кожен із нас вірить в здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.
Малюки завжди з нетерпінням очікують цього свята. Адже саме в цей час на кришталевих санях їде до нас з неба Святий Миколай. Він не оминає жодної хатини, де живе дитина. Слухняним дітям він кладе під подушку солодощі, яблука, книжки, а нечемним, щоб нагадати як треба поводитися, – навіть різки.
Для багатьох людей дуже важливо вірити в дива, бо це дарує надію. Це свято – прекрасний привід впустити в свій будинок казку і насолоджуватися нею разом з дітьми, а вони вміють це робити краще за всіх.
Така казка завітала і в наш садочок. Всі вихованці нашого закладу з великим хвилюванням очікували на свято Миколая. І ось настав цей довгожданий момент.У святково прибраній залі із прикрашеною новорічною ялинкою вони із задоволенням зустрічали святого Миколая. Вихованці співали про зиму і Святого Миколая, грали у ігри, розповідали вірші, водили хороводи. Діти у віршах та піснях попрохали у Святого Миколая здоров’я для тата і мами, собі подаруночків та щасливої долі для всієї родини.
Результатом такого тематичного заняття став веселий сміх, радісні дитячі очі, атмосфера доброти і любові. За кошти селищної ради придбано солодкий подарунок кожному вихованцю закладу.
29 листопада 2024 року в Теплицькому закладі дошкільної освіти "Сонечко" відбулася тематична розвага присвячена святкуванню дня Андрія Первозванного, який є покровителем України.
Тож вихованці старшої групи №1 "Зайчата" нашого закладу з вихователам Мариною Тоненчук
пригадали всі народні звичаї, обряди та розваги, які влаштовували наші предки з давніх часів. Під час розваги в дитячому садку лунали веселі пісні, жарти, проводилися цікаві ігри. І звичайно наші вечорниці не обійшлися без калити, яка є головним атрибутом цього свята.
Це була чудова розвага, бо все відбувалося щиро і по-справжньому, по-українські. Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож нехай діти бережуть цю прекрасну, невичерпну скарбницю народних традицій, надій і світла завтрашнього дня.
Щороку 21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року.
Міжнародний день миру заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі.
Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких та друзів, про світле майбутнє наших дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.
21 вересня, люди в усіх куточках планети відзначають Міжнародний день Миру - день, що закликає не лише задуматись, але й зробити кроки для збереження спокою на Землі.
З нагоди Дня миру здобувачі освіти нашого закладу виготовляли аплікації «Голуб Миру» та малювали тематичні малюнки. Сьогодні українським дітям залишається тільки мріяти про мир на рідній землі. Але усі ми щиро віримо у перемогу над ворогом і світле майбутнє, без війни.
У День миру бажаємо всім спокою та миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні! МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ.
Друзі, сьогодні ми відзначаємо особливий день – День Державного прапора України. Наш прапор – не просто символ. Це відображення мужності, сили і незламності нашого народу. Він гордо майорить над нашими містами, селами, горами та долинами, нагадуючи про те, за що ми боремося.
Уявіть собі гору, на вершині якої гордо віється наш прапор. Це не просто мрія, а реальність, яку ми створюємо разом. Кожен наш крок, кожна дія наближає нас до цієї вершини.
Любіть Україну, шануйте наш прапор і не забувайте, що знання – це сила. Читаймо більше, вчімося і ставаймо кращими кожного дня. Разом ми здатні на більше!
Вихователь Куцак Н.В. разом із своїми вихованцями вшанували символ Держави, виготовляли спільну листівку.
Представники ДСНС Гайсинського району подали корисні матеріали для дорослих та дітей, що допоможуть пояснити дитині у легкій та розважальній формі про правильну поведінку .Безпека у літній період, вкрай важлива та актуальна, а особливо коли діти нерідко залишаються без нагляду дорослих.
Саме тому, рятувальники проводять в цей період різноманітні превентивні заходи, аби спрямувати увагу дітей та дорослих на темі безпеки.
Малечу знайомлять з професією рятувальника та демонструють бойовий одяг і спорядження, розповідають про призначення спецавто.
А ще, надзвичайники нагадують дітям та дорослим як діяти у разі виявлення невідомих предметів та, що роботи й за яким номером телефонувати у разі пожежі чи будь-якої іншої надзвичайної події.
У середині травня українці відзначать День вишиванки, коли прийнято вбиратися у національні костюми.
Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.
День вишиванки 2024 року проходить за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів та руйнує багато міфів російської пропаганди.
Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У 2024 році свято випадає на 16 травня.
Найкращий спосіб відзначити День вишиванки - вдягнути національний костюм на роботу чи навчання. Мета цього свята - популяризувати носіння вишиванки як повсякденного вбрання. Тому в цю дату заведено вдягати вишиванку і носити цілий день.
Дуже популярними в День вишиванки є різноманітні конкурси, виставки, розпродажі та майстер-класи, пов'язані з вишиванками. Дизайнери демонструють колекції вишитого одягу, а знаменитості вбираються в національне вбрання. Під час війни на День вишиванки багато майстрів продають свій одяг, а виручені гроші жертвують на армію.
Согодні вихованці нашого закладу відвідали музей історії та етнографії Тепличчини КЗ ,,Цент культури і дозвілля Тепличчини,, тема екскурсії хвилинки-цікавинки для малят ,,Сяйво Великодньої писанки,, з циклу ,, Традиції та звичаї нашого народу,,
22 квітня - Всесвітній день Землі.Ця подія об`єднує людей планети заради охорони середовища і не могла залишитись без уваги в ЗДО"Сонечко".
В цей день в закладі проводились інтегровані заняття, бесіди,спостереження та екологічні експерименти, метою яких було уточнення знань дітей про Землю,про значення її для всього живого та неживого в довкіллі, яка користь від праці людини на землі, і яка шкода від людської недбалості, формувати впевненість в особистій відповідальності кожного за стан природного середовища, виховувати відповідальне ставлення до об`єктів природи. Вихованці закладу дали обіцянку любити і берегти цей світ.
На світ з`явилися, щоб жити
Великі звірі і малі.
Людина же прийшла - любити,
Добро творити на Землі.
Не нищіть квіти, не зривайте,
Нехай на них блищить роса.
Усе живе оберігайте,
Хай нас оточує краса!
Ментальне здоров'я дітей визначає їхню здатність адаптуватися до складних ситуацій, навчатися та розвиватися, взаємодіяти з іншими людьми, а також наслідки їхнього довготривалого здоров'я в майбутньому. Практичним психологом нашого закладу було проведено ряд занять на дану тематику.